Dijital Online Sistem

Teknolojinin gelişimiyle beraber iletişim çok kolaylaştı. Artık dünyanın her yerinde yüksek internet hızı, birçok bilgisayar ve internet kullanıcısında kaliteli web kameraları/akıllı mobil araçları mevcut. Bu güzel teknolojik imkanları değerlendirmek hepimizin elinde.

Dünyanın birçok yerine online miks, mastering hizmeti verdiğim gibi online müzik eğitimleri ve ses teknolojileri derslerini Skype / Zoom gibi uygulamaları kullanarak, karşılıklı bir şekilde ve birebir uygulamalı olarak vermekteyim. Bu sayede yol, trafik, kar – yağmur, hava sıcaklığı gibi sorunları ve bahaneleri çöpe atmış oluyor, böylelikle teknolojinin insanoğluna getirisini eğitim yönünde daha verimli kullanmış oluyoruz.

Diğer Hizmetler

Günümüzde satış politikası (marketing) çok önemli yere gelmiştir. Kaliteli ürettiğiniz ürünlerinizin satış için pazarlama noktasının en etkili yolu özenle yapılmış reklam müziğidir. Siz de yatırımlarınızı pazar aşamasına geçirmeden evvel benimle irtibata geçebilirsiniz. Ve ben de “Ürününüzü pazara en etkili nasıl sokabilirim?” sorusundan yola çıkarak markanıza yakışan en uygun müziği sizler için üretebilirim.

Bir filmin en önemli parçasıdır müzik. Senaryonun duygusunu seyirciye aktarırken oyuncuların, yönetmenin performansını tetikleyen bir yapıdır. Her bir kare için titizlikle çalışılması gereken bir prodüksiyondur.  Hem melodik hem de ritm senkronizasyonunun oturtulması için en uygun besteyi yapabilmek önemli yetenek ve bilgi gerektirir.

Müzik üzerine 20 yılı aşan zamanda kısa, uzun metrajlı birçok projede yer alarak bilgilerimi üreterek olgunlaştırdım. Filminizde benimle çalışmak isterseniz öncelikle senaryo üzerinden bir toplantı yaparak, projenize neler katabileceğimi sizlerle (yapımcı-yönetmen-senarist) hep beraber kararlaştırırız ne dersiniz?

Birçok filme göre belgesel izleyicisinin sayısı maalesef düşüktür. Bu yüzden belgesel filmlerinde müziklerde profesyonel kompozitör dokunuşları filmin akıcılığında çok önemli rol oynar. Duygusal boyuttan daha çok matematiksel çalışmak gerekmektedir. Yani sadece iyi bir melodi bulmak yeterli değildir.

Belgesel filmlerinizde benimle çalışmak oldukça kolay olacaktır. Belgesel filmlerindeki bilgi ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmaktan oldukça keyif alacağımı belirtmek isterim.

Tiyatro oyunlarında, özellikle müzikal oyunlarda  müzikleri bestelemek, düzenlemek ve oyunculara şarkıları söyleyebilmesi için çalıştırmak çok önemlidir.

Öncelikle tiyatro oyununun yönetmeniyle birlikte senaryo üzerinden çalışarak en uygun müzikleri yapmaktayım. Oyunun ritim aşaması, duygu yoğunluğunu tespit edip, hit melodiler bestelemekteyim. Ve bu besteleri senaryonun ihtiyacına göre düzenlemekteyim. Bu düzenlemeler bittikten sonra oyuncular şarkıyı seslendiriyorlarsa ayrıca oyuncuları çalıştırmaktayım.

Sizlerde tiyatro oyunlarınıza müzik yapımı için benimle çalışmak isterseniz irtibata geçebilirsiniz.

Günümüzün en önemli pazarlarının başında gelen bilgisayar oyunlarında efekt tasarımının yanı sıra jenerik müziklerinin etkili olması çok önemlidir. Kaliteli ve güçlü yapılmış jenerik müziği oyunun satışını oldukça etkilemektedir. Aynı zamanda oyuncular oyunlarını oynarken keyfini ayrıca çıkarmaktadırlar.

Sizde yeni oluşturacağınız oyunlarınıza güçlü dinamik bir müzik tasarımı isterseniz bana ulaşabilirsiniz.

Bir albüm projesinde olmazsa olmazların başında gelir iyi bir prodüktör. Albümün tarzından, şarkıların aranjör tercihine, kayıt stüdyosundan, kayıt mühendisine ve miks mühendisine, kayıtlarda çalacak müzisyenlere kadar tüm planlamaları yapan kişidir. Önemli bir görevdir prodüktörlük.

Bir çok Pop, Rock, Jazz,  Etnik vb. projede prodüktörlük hizmeti verdim. Eğer profesyonel, müzik ve teknolojik bilgisine sahip bir prodüktörle çalışmak isterseniz benimle irtibata geçebiliriniz.

Dijital teknolojinin gelişimiyle beraber e-posta, dosya transferi, webcam gibi yazılımlar ve ekipmanlarla dünyanın her yerine kolayca ulaşabiliyoruz. Artık dünyanın neresinde olursanız olun Skype / Zoom üzerinden yapacağımız görüşmelerle, Dropbox gibi bulut tabanlı dosya aktarım servisleri sayesinde şarkılarınızın miks ve mastering aşamalarını kolayca yapabileceğim.

Teknolojiyi her saniye takip etmekteyim. Teknolojinin gücünden oldukça olumlu kullanan bir müzik aşığıyım. Şarkılarınızın kanallarını bana yollamanız yeterli olacaktır.

Kayıt aşamasında müzisyen yada solistlerin küçük hatalarının dijital ortamda kurgulanması yani düzeltilmesidir. Davul, perküsyon gibi ritmik sazların metronoma uygun kurgulanmasının yanı sıra nefesli sazlar, keman, vokal ve vokal grupları vb. gibi melodik enstrümanların hem metronom senkronizasyonu hem de entonasyon hatalarının düzeltilmesidir.

Steinberg Cubase ve Presonus Studio One, Avid Pro Tools gibi dünyanın en önemli DAW (Dijital Audio Workstation) yazılımlarında dijital kurgularızı yapmaktayım.

Günümüzde en yaygın kullanılan (Digital Audio Workstation) DAW’lardan olan Studio One, Cubase vb ile aranje, edit, mix, mastering eğitimlerini çalışma odamda bire bir; şehir dışında olanlar içinse online olarak Skype / Zoom üzerinden vermekteyim.

DAW teknolojisine ilk defa başlayacak olan bir öğrenci, yaklaşık 12 hafta süresince; midi, beat yazılımlarını, ses kayıtlarını, dijital kurgu (edit) ve miks uygulamalarının temel girişine sahip olacaktır.

Bir orkestranın olmazsa olmazıdır bas gitar. Kişiye özel hazırlamış olduğum metotlarımın içinde; temel nota, solfeje dayalı uygulamalarımla beraber bas gitar derslerini vermekteyim. Dilerseniz ev stüdyomda, şehir dışında olanlar için Skype / Zoom üzerinden online olarak bas gitar derslerimi vermekteyim. Temel uygulama ve analiz aşamasını geçtikten sonra, sizler için hazırladığım altyapılar eşliğinde ödevlerinizi evinizde kolayca yapabileceksiniz.

Yapmak istediğimiz müziğin adını koyabilmek ve geliştirmek için kesinlikle müzik teorisi ve armoni bilgimizin; en az başlangıç seviyesinde olmasında yarar var. Amatörce enstrüman bile çalarken, sevdiğimiz şarkının akorlarını analiz etmek, kolayca çalabilmek için sadece kulağınızın iyi olması yetmez. İşte burada tamamen bilgi gerekli. Temel müzik armonisinden, klasik, jazz armonilerine kadar birçok eğitim paketlerini sizler için hazırladım. Dilerseniz stüdyomda, dilerseniz Skype / Zoom üzerinden online olarak eğitimlerimden faydalanabilirsiniz.

Müzik tarzı ayırt edilmeksizin, ister canlı müzik organizasyonlarında (konser, banket, düğün, gece kulübü, bar, restaurant vb programları gibi etkinlikler için), ister albüm kaydı, jingle, dizi – film müziği gibi müzik projelerinizde eşlik etmesi için müzisyenlik hizmetlerini benden alabilirsiniz.